Czech version   English version

     Chovatelská stanice Magandas byla založena v roce 2014. Název je složen z mého jména a jména mého prvního retrievera Andyho – Andíka, Anďase, prostě Andulíka. Když jsem hledala svého prvního „vlastního“ pejska, prostudovala jsem si vše možné o různých plemenech a po krátkých úvahách bylo rozhodnuto …

„Zlatý retrívr je přátelský, mírný, přítulný, důvěřivý, v neposlední řadě poslušný. Je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Má schopnost získat si srdce lidí, velice trpělivý je k dětem..“

    A jak už to tak bývá, ačkoliv jsem původně chtěla prostě „jen“ parťáka, postupem času a především vlivem činností s Andíkem – společná cvičení, hovory s dalšími majiteli a chovateli – propadla jsem naprosto chovu tohoto překrásného plemene. Ne nadarmo se říká – „Kam retriever jednou packu strčil, už nikdy neodešel...“ I když Andík nezasáhl z mých důvodů do chovu, přesto to byl můj největší kamarád a navždy zůstane v mém srdci. Díky zlatíčko moje za všechno ♥ ♥ ♥.
    A tak se stalo, že jsem začala přemýšlet o importu jedince ze země původu, z Anglie.  Podařilo mi najít ty nejbáječnější chovatele – pana a paní Williams, CHS Cesarka a v roce 2009 jsem si přivezla Jacka – Cesarka Fly the Flag. Pejska s výborným rodokmenem, těšící se vynikajícímu zdraví, s výbornými zdravotními výsledky, obrovským temperamentem, chutí k práci a v neposlední řadě s vyrovnanou a milou povahou.
    Protože mě Jack natolik okouzlil a je pro mě ztělesněním typu goldena, který bych ráda zachovala – elegantní vyrovnaný pes s milým výrazem – znovu jsem kontaktovala Teda a Christine Williams a v roce 2013 jsem si přivezla fenku Angie – Cesarka Kiss and Tell. Fenku silné kostry, opět s vynikajícím rodokmenem a v jejím případě „ s totálním nasazením“ a neutuchající energií.  Moc se těším na její první štěňata, v ideálním případě začátkem roku 2016.
    Moji retrieveři jsou součástí rodiny, naprosto nedílnou součástí, sdílí se mnou téměř každou minutu. I když je retriever velmi chytré a učenlivé plemeno, nenechávám je „růst jako dříví v lese“ a aktivně se věnujeme výcviku. Zakládám si na vynikajícím zdraví svých psů, povaze, temperamentu a exteriéru. Ráda bych zachovala tyto vlastnosti v budoucích odchovech mojí CHS.

 Magdalena Růžičková
Sázava (Středočeský kraj)
E-mail: majda.ruzickova@gmail.com
Tel: +420 731 810 817


 

© 2015 - 2017 Magandas - golden retriever kennel  |  Niarra Pro - webdesign for breeder